myšlenky za pochodu

Podzimní rovnodennost

19. srpna 2010 v 15:20 | Slečna moudrá
:*
Podzim ,miluju ho ,je to moje nejoblíbenější roční období.Asi proto ,že sem se narodila v září.Mám strašně ráda ,když se začnou zbarvovat listy a všude je krásný podzimní vzduch.Začnou se sbírat kaštany a sluníčko začne nabívat krásného vzhledu.Vlaštovky se začnou houfofat a chystat k odletu.Někteří lidé tvrdí ,že je toto období nostalgické či melancholické a já s nimi vůbec nesouhlasím!Je to období velmi veselé a barevné, a v tom případě je čas sklizně.Podzimní rovnodennost nastává 23. září já sem se narodila 9.září.Den bude trvat stejně douho jako noc.

Den a noc si rovni jsou.
Jen dneska tak zůstanou.
Zítra už se zkrátí den,
o chvilenku ale jen.

Vzhled..

18. srpna 2010 v 15:50 | Slečna Moudrá
Kde jsou ty časy kdy nikdo nikoho nehodnotil podle vzhledu.Chci tím říct ,že přeci vzhled není všechno ,hlavní je co máme uvnitř ,vzpomenme si třeba na školku tam stačily dvě ani ne minutky a už ste si hráli a bylo vám jedno jak dotyčný/ná vypadá!Strašně mě to štve kamarádím se s úžasnou holkou ,ale ostatní ne ,protože má trošku "kulatší" obličej.a všichni ji kvůli tomu hned odsuzují vážně se mi tohle chování u některch jedinců nelíbí....Kdyby aspon nedřív toho člověka poznali a trochu se s ním seznámili místo toho si ho začnou prohlížet ,jaký má vlasy postavu a obličej .. nemyslím když se třeba seznamujete s klukem svch snů a udělá na vás nějaký pěkný dojem .. to je zase něco úplně jiného! Proč sem se zaměřila zrovna na tohle z mích pochodových myšlenek ? protože mě to už štve a zároven mrzí tak se nad sebou každej zamyslete a zpytujte svědomí kde se jak z vás zahoval ke svému okolí!Neříkám ,že je každý člověk milí existují i vložené svině...

Trošku sem si malovala:
www.skryta-pred-realitou.blog.cz!!

deprese...

17. srpna 2010 v 14:45 | slečna moudrá
..
Slovo "depka" už v našem státu zná skoro každý.Skoro každý je zachmuřený a má špatnou náladu.když se třeba podíváme do jiných zemí např. Španělska (osobně sem tam byla) sou tam všichni veselí ,každý se s každým baví a večer sou ulice živé až do rána...Někdy sklíčenost a špatná nálada trvají dlouhodobě ,pak můžeme hovořit o depresy.Její léčba je nejdražší na světě hned po rakovině.Nejvíc depresí trpí např. vědci ,uměci ,nebo herci.Obyčejný člověk jí může trpět pouze změnou nálady.Velkou roli tu hraje dědičnost dědí se to jako onemocnění, které se může a naopak nemusí projevit.Návštěvou doktora specializovaného na tuto část deprese byste měli zajít v případě: pocitu bezmoci a beznaděje , přetrvání smutku , pocit prázdnoty a úzkosti , myšlení na smrt nebo sebevraždu , ztracení radosti z věcí ,které nás dřív bavili , ospalost a pokles energie , chut k jídlu nebo neopak přecpávání , poruchy trávení , bolení hlavy ,břicha a zad , poruchy s pamětí ,ztrácení kontroli se rozhodovat a soustředit se , obvinujete se ,ste neklidní a podráždění , cítíte se méněcenný a neschopný...deprese u každého z nás prochází trochu jinak.Při lehčích depresích si můžeme např. omoct relaxací , neizolovat se od druhých lidí a mít ze života radost.Např. přeložit si papírek a napsat si jedné stray něco pozitivního co se mi za den stalo a na druhou zase něco co se mi nepovedlo a tak se zdokonalovat.Oblibu v ČR si našla např. akupunktura  nebo užívání bylinek.Můžete si také k poslechu sehnat nějakou klasickou hudbu.Velmi důležitá je zdravá strava a pohyb.Neléčitelná deprese užmá příznaky hrší..a nadchází později k sebevraždě.Je to tím ,že nás nikdo nemá rdá nebo do nás věčně hučí ,že nic nedokážeme a jsme k ničemu.dobrá pomoc je popovídat si o tom se svým dokorem ten vám potom poradí co dělat.

Nevím ,ale něco mi říká ,že mám úplně stejné příznaky..
 
 

Reklama